Erdoğan ile Putin G-20 zirvesinde görüştü

Erdoğan ile Putin G-20 zirvesinde görüştü

Antalya’da devam ecen G-20 zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vilamidir Putin bir araya gelerek yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yaptılar. Görüşmede 15 Aralık tarihinde Rusya’da üst düzey iş birliği toplantısı yapılması kararına varıldığı öğrenildi.

Erdoğan ile Putin G-20 zirvesinde görüştü

Antalya’da devam ecen G-20 zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vilamidir Putin bir araya gelerek yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yaptılar. Görüşmede 15 Aralık tarihinde Rusya’da üst düzey iş birliği toplantısı yapılması kararına varıldığı öğrenildi.

 

Türkiye’nin dönem başkanlığını yürüttüğü G-20 zirvesi kapsamında Antalya’nın Belek İlçesi Dünya liderlerini ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı G-20 zirvesinde Erdoğan devlet başkanları ile ikili görüşmelere devam ediyor. Dün Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barrak Obama ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. Putin ile Akşam yemeği yiyen Erdoğan’ın basına kapalı gerçekleştirilen görüşmesinde Küresel sınamalar. Terörizm ve Mülteci krizi e4le alındığı öne sürüldü. Putin’e eşlik eden heyet ile Türk heyeti arasındaki akşam yemeği yaklaşık 3 saat sürdü. Heyetlerin yemeklerinden sonra saatler gece yarısını gösterdiğinde Erdoğan ile Putin bir araya gelerek kili görüşmelere geçildiği öğrenildi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet başkanı Putin arasında basına kapalı gerçekleştirilen görüşmelere Türkiye Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Alaboyun, Dışişleri bakanı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov katıldı. Yaklaşık bir saat süren görüşmelerde ağırlıklı olarak Suriye krizi ve İŞİD terör örgütü ile ilgili sorunlar ele alındığı öğrenildi.

putin g-20 zirvesi lider güvenlik zirvesi dünyanın gelişmiş ülkeleri erdoğan-putin görüşmesi mülteci krizi ikili görüşme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı