Kuzey Kore`den Bomba Açıklaması

Kuzey Kore`den Bomba Açıklaması

Hidrojen Bombası yapma girişiminde bulanan Kuzey Kore, Bomba ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak tüm dünyaya korku salmayı başardı.

Kuzey Kore`den Bomba Açıklaması

Kuzey Kore uzun yıllar üstünde çalıştığı Hidrojen Bombası ile düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında "Ülkenin 5 bin yıllık tarihinde dünyayı sarsan bir zaferdi" Diyerek devam etti. New York Times gazetesinde yapılan habere göre hidrojen bombasının yapılan testlerde tam başarı ile geçtiğini ve bu bombanın ülkenin 5 bin yıllık tarihinde dünyayı sarsan bu son zafer ile Kore halkı kutlamalara başladığı söylendi. 

 

Kuzey kore Devlet televizyonunda okunan bilgiye göre bu testlerin yerli ve teknolojik güç ile gerçekleştirildiği belirtildi. Yapılan bombalar üzerindeki testlere göre ekolojik çevreye hiç bir şekilde zarar vermediği açıklandı. Yapılan bombanın ABD önderliği tarafından gerçekleştiren nükleer tektitlere meşrumüdafaa istikrarı için kullanılacağı açıklamalar arasında yer aldı. 

 

Dünyaya sesini duyuran Kuzey Kore ile ilgili Rusya başkanı putin`de olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Putin konuyla ilgili bilgi almak üzere talimat verdiği öğrenildi. Diğer yandan Rusya Dış İşleri Yazarı Mariya Zaharova şu sözleriyle bakış açısını sundu. "Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesine yönelik haberlerin doğrulanması, Pyongyang’ın nükleer silahlanmayı artırma yolunda attığı yeni bir adım anlamına gelir. Bu da uluslararası hukuk ve BMGK kararının alenen ihlal edilmesi demektir."

kuzey kore hidrojen bombası hidrojen bombası hidrojen bombası üretildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı