Çinde 100 bin kişi tren garında mahsur kaldı

Çinde 100 bin kişi tren garında mahsur kaldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çin'in güneyinde buluınan Guangzhou şehrindeki tren garında 100 bin kişi mahsur kaldı. Çin medyası Guangzhou tren istasyonunun dışında bekleyenlerin sayısının da 50 binden fazla olduğunu duyurdu.

Çinde 100 bin kişi tren garında mahsur kaldı

Çin son yılların en soğuk kışını yaşıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Çin'in güneyinde buluınan Guangzhou şehrindeki tren garında 100 bin kişi mahsur kaldı. Yoğun kar yağışı, Çin'de resmi tatil ilan edilen Çin Yeni Yılı'na denk geldiği için bu sayı artabilir. Çünkü tatilde, milyonlarca göçmen işçi de ailelerini görmek için evlerine seyahat ediyor. Çin'in kuzey ve orta kesimlerindeki ana tren garlarında gecikmeler yaşanırken güneyde ise yolcuların tüm seferleri iptal edildi. Çin medyası Guangzhou tren istasyonunun dışında bekleyenlerin sayısının da 50 binden fazla olduğunu duyurdu. Yerel emniyet birimleri, düzenin sağlanması için 5200 polisin görevlendirildiğini açıklarken, tren garına akın etmeden önce yolcuların internetten seferlerine ilişkin bilgi edinmeleri uyarısında bulunuyor.

 

3 milyar kişinin seyahat etmesi bekleniyor

Yetkililer, tatilde 3 milyar kişinin seyahat edeceği tahminini yapıyor. Çin Yeni Yılı, dünyanın en büyük yıllık insan göçü olarak biliniyor. Şinhua haber ajansı, Gaungzhou'daki araç trafiği nedeniyle de 400'den fazla kişinin uçağını kaçırdığını bildirdi.

100 bin kişi tren garında

 

Çin yoğun kar yağışı Guangzhou tren garında 100 bin kişi mahsur kaldı Çin Yeni Yılı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı