Avrupa Halter Şampiyonu İnegöl’den

Avrupa Halter Şampiyonu İnegöl’den

2016 avrupa halter şampiyonu inegölden çıktı.

Avrupa  Halter Şampiyonu İnegöl’den

İnegöl Belediyesi sporcularından  milli halterci Ferhat Ali Yazıcı, Avrupa Şampiyonasında 2 altın madalya kazanarak; Avrupa halter Şampiyonu oldu.

Polonya’nın Nowy Tomysl kentinde devam eden U15-U17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’nın 4. gününde Erkekler 69 kg da ülkemizi temsil eden İnegöl Belediyesporlu milli sporcu Ferhat Ali Yazıcı, koparma ve toplamda 2 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olurken, kürsünün en üst basamağına çıkarak Polonya’nın Nowy Tomysl kentinde İstiklal Marşı’mızı coşkuyla okuttu.

Ferhat Ali Yazıcı, koparmada 132 kiloluk kaldırışıyla altın, silkmede 159 kg ile 4., toplamda 291 kg ile altın madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı ve Avrupa şampiyonu oldu. Taner Sağır’da bulunan Türkiye koparma rekorunu 132 kilo ile kırdı.


Avrupa Halter Şampiyonası Hakkında 

Avrupa Halter Şampiyonası, Avrupa Halter Federasyonu (EWF) tarafından 1896 yılından beri düzenlenen organizasyon. 1988-1997 yılları arasında kadınların ve erkeklerin yarışmaları farklı şehirlerde yapılırken 1997 yılından itibaren tek şehirde yapılmaya başlandı.

Avrupa Halter Şampiyonu inegöl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı