Meteoroloji Ege Bölgesini uyardı

Meteoroloji Ege Bölgesini uyardı

Ege Bölgesi’nde oturan vatandaşlara Meteoroloji Genle Müdürlüğü’nden uyarı geldi. Meteoroloji Ege Bölgesi genelinde öğle saatlerinden sonra kuvvetli sağanak yağışlar başlayacağı için vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Meteoroloji Ege Bölgesini uyardı

Ege Bölgesi’nde oturan vatandaşlara Meteoroloji Genle Müdürlüğü’nden uyarı geldi. Meteoroloji Ege  Bölgesi genelinde öğle saatlerinden sonra kuvvetli sağanak yağışlar başlayacağı için vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

 

Sıcak yaz günlerinin hala devam ettiği yurdumuzda nihayet bahar yağmurları başlıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada saat bugün saat 12.00’den akşam saat 22.00’a kadar Ege Bölgesi genelinde kuvvetli yağışlar görülebileceği belirtildi. Ege Bölgesinde yaşayan vatandaşların sel, su baskını ve heyelan gibi durumlara karşı tedbir alarak herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamaları için uyarıda bulundu. Öğle saatlerinden sonra özellikle Uşak, Denizli, İzmir, Aydın ve Muğla illerinin doğusu ve Kütahya ilinin güneyin çok şiddetli sağanak yağışlar görülecek. Bu illerde yaşayan vatandaşların gök gürültülü sağanak yağış şeklinde yağan yağmurda yıldırım düşmeler olabileceği için açık arazide yalnız dolaşmamaları uyarısında bulundu.

 

 

Ege Bölgesi genelinde görülecek olan gök gürültü sağanak yağışların meydana getireceği su baskınları, sel, yıldırım düşmesi ve heyelan tehlikeleri yaratacağı için bu bölgelerde oturan vatandaşların daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Şiddetli yağışların zaman zaman dolu şeklinde yağışlara çevrilebileceği belirtilen uyarıda ulaşımda aksamalar olabileceği gerekçesi ile yolculuğa çıkacak vatandaşların öncelikle yolların açık olup olmadığını kontrol etmelerini ve daha sonra yola çıkmaları önerildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ilerleyen günlerde yurdumuzun diğer bölgelerinde de ağış bekleniyor.

meteoroloji genel müdürlüğü eğe bölgesinde yağış beklentisi yağış beklenen iller sağanak yağış uyarısı yıldırım düşmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı