Filistin BM’de resmen tanındı

Filistin BM’de resmen tanındı

Birleşmiş Genel Kurulunda dün yapılan oylama sonucunda Filistin Devletinin varlığı resmen kabul edilerek Filistin Devleti Bayrağı Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önünde tören ile törenle göndere çekildi.

Filistin BM’de resmen tanındı

Birleşmiş Genel Kurulunda dün yapılan oylama sonucunda Filistin Devleti’nin varlığı resmen kabul edilerek Filistin Devleti Bayrağı Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önünde tören ile törenle göndere çekildi.

 

Birleşmiş Milletlerin genel Kurulu açışları ve temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu Filistin Devleti Bayrağı’nın göndere çekilmesi esnasında Filistin Devlet başkanı Mahmut Abbas’ın yanında yer aldı. Filistin Devleti Bayrağı’nın Birleşmiş Milletler önündeki direkte göndere çekilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı arayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Birleşmiş Milletler binasının önüne Filistin Bayrağı’nın göndere çekilmesinin ardından BM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Abbas Filistin Bayrağı’nın Birleşmiş Milletler önünde dalgalanması için oy veren herkese teşekkür ediyorum dedi. Emeği geçen herkese çok ettiğini belirten Abbas, Filistin Devleti Başkenti Doğu Kudüs’te Filistin bayrağını dalgalandıracağımız günler artık eskisinden çok daha yakın olduğunu söyledi. Bugün Birleşmiş Milletler önünde göndere çekilen bayrağın Filistin Devleti bayrağı olmasından öte bir insanlık onurunun bayrağı olduğunu belirten Abbas, bu bayrak özgürlüğün, insanlığın, onurun, şerefin bayrağıdır dedi.

 

 

Mahmut Abbas, Allah İnşallah bu bayrağı bir gün Kudüs’te de dalgalandırmayı nasip eder dedi. BM genel Kurulunda yapılan oylamaya 193 ülke katılmış ve 119 ülke Filistin bayrağının göndere çekilmesine evet dedi. 45 ülke oylamada çekimser kalırken 8 ülke oylamada red oyu verdi.

filistin bayrağı mahmut abbas filistin devlet başkanı filistin'in başkenti doğu kudüs filistin birleşmiş milletler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı