Tamamen yerli gemi denize indi

Tamamen yerli gemi denize indi

Tamamen yerli gemi denize indi

Yerli üretimlere son hızla devam eden Türkiye’de yüzde yüz yerli üretim ileri teknoloji ile donatılmış ilk tamamen yerli üretim olan amfibi harp gemisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen tören ile denize indirildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her fırsatta dile getirilen yerli sanayinin güçlendirilerek Türkiye’nin her ihtiyacının yerli imkanlar ile karşılanmasına yönelik projenin ilk meyvesi alınmaya başladı. Türkiye’nin tamamen yerli sermaye ve yerli malzemeler ile yapılan ilk amfibi harp gemisi törenle suya indirildi. Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış istiyorsak daima savaş hazır olmalıyız sözünü hatırlattı. Dışardan alınan bütün teknolojinin artık Türkiye’de yapılabildiğini söyleyen Erdoğan Ülkemizde ve dünya genelinde barış ve huzuru daim kılmak istiyorsak Türk ordusunu denizde, havada ve karada güçlendirmeye devam edeceğiz dedi.

 

Türkiye’nin ilk yerli üretim amfibi harp gemisi olan Bayraktar Tuzla’da  bulunan Adik Tersanesi’nden denize indirildi. Bayraktar Amfibi harp gemisinin denizi indirilmesi sırasında konuşan Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nun en iyi deniz komutanlarından biri olan Barbaros Hayrettin Paşa ve şehit olan tüm denizcileri yad etti.

 

 

Erdoğan Bayraktar amfibi harp gemisinin indirilişi sırasında yaptığı konuşmada Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ülkelerinden deniz yolu ile Avrupa Ülkelerine gitmeye çalışan mültecilerin Akdeniz ve Ege denizinde yaşadığı drama dikkatleri çekti.

yerli silahlar yerli savaş gemisi yerli uçak yerli amfibi harp gemisi savaş gemisi yerli savaş gemisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı