Genelkurmay PKK kamplarının imha edildiğini açıkladı

Genelkurmay PKK kamplarının imha edildiğini açıkladı

Genelkurmay başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başta Kuzey Irak olmak üzere Kars, ve Hakkari kırsalında bulunan 17 PKK hedefine yönelik yapılan hava ve kara kuvvetlerinin yaptığı operasyonlarda terör örgütüne ait mühimmat ve silah depoları imha edildi.

Genelkurmay PKK kamplarının imha edildiğini açıkladı

Genelkurmay başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başta Kuzey Irak olmak üzere Kars,  ve Hakkari kırsalında bulunan 17 PKK hedefine yönelik yapılan hava ve kara kuvvetlerinin yaptığı operasyonlarda terör örgütüne ait mühimmat ve silah depoları imha edildi.

 

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde Önemli Yurt İçi Olaylar başlığı altında paylaşılana haberde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yurt içinde ve yurt dışında yapılan operasyonlar ile ilgili detaylı bilgi verildi. İnternet sitesinde yer alan haberlere göre Kuzey Irak bölgesindeki Sinath Haftanin, Kandil ve Metina bölgesinde PKK terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen ve terör örgütü mensuplarının barınak olarak kullandığı tespit edilen 17 ayrı noktadaki mağara, barınak ve mühimmat depoları hava operasyonları ile imha edilmiştir. Kars ili kırsalında tespit edilen ve terör örgütü mensupları tarafından sıkça kullanılan barınaklar, silah mevzileri ve mağaralar silahlı kuvvetlerimizin düzenlediği hava operasyonları ile yok dilmiştir denildi.

 

Sitede yer alan bir diğer haberde ise Hakkari ili sınırları içerisinde vatandaşların ihbarı ve insansız hava araçları ile alınan görüntüler ile tespit edilen ve PKK terör örgütü tarafından oluşturulduğu öğrenilen barınak, mağara ve sığınaklar hava kuverleri ve kara kuvvetlerinin birlikte düzenledikleri operasyonlar ile imha edildiği açıklandı.

 

 

Genelkurmay Başkanlığı Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde terör örgütü mensubunun bölücü örgütten silahları ile birlikte kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

genelkurmay başkanlığı pkk kampları hava operasyonu pkk barınakları etkisiz hale getirilen pkk'lı öldürülen PKK'lı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı