İnegöllüler Suriyeli kadına sahip çıktı

İnegöllüler Suriyeli kadına sahip çıktı

Suriye’deki iç savaşta eşini kaybettikten sonra Türkiye’ye sığınan ve 6 çocuğu ile kalacak yer arayan kadına İnegöllü vatandaşlar sahip çıkarak barınacak yer verdi ve geçimlerini sağlamak için yardım elini uzattılar.

İnegöllüler Suriyeli kadına sahip çıktı

Suriye’deki iç savaşta eşini kaybettikten sonra Türkiye’ye sığınan ve 6 çocuğu ile kalacak yer arayan kadına İnegöllü vatandaşlar sahip çıkarak barınacak yer verdi ve geçimlerin sağlamak için yardım elini uzattılar.

 

Suriye’den eşini kaybettikten sonra kaçan Suriyeli kadın 6 çocuğu ile birlikte Bursa’nın İnegöl İlçesine yerleşti. Kalacak yer bulmakta zorluk çeken dul kadına yardım elini uzatan bir vatandaş daha önce ahır olarak kullandığı yeri kadına vererek burada yaşama tutunmasını sağladı. Suriye’nin Halep şehrinde yaşarken Rejim güçleri tarafından eşinin öldürülmesinden sonra çocuklarının karnını doyurmakta güçlük çeken kadın daha sonra ülkesini terk ederek Türkiye’ye sığınmış ve bir süre kampta kaldıktan sonra Bursa’nın İnegöl İlçesi’ne yerleşme kararı almış. İnegöllü bir vatandaş tarafında verilen ahırı temizleyerek burada yaşları 1 ile 10 arasında olan 6 çocuğu ile yaşamaya çalışan Nermin Hemşo’ya Şipali mahallesi sakinleri yardımlarını esirgemiyor.

 

 

Çocukları ile birlikte İnegöl’e sığınan Nermin Hemşo’nun 3 yaşındaki çocuğunun elinde bomba patladığı ve bu yüzden kolunu kaybettiği öğrenildi. Yiyecek ekmek bulma güçlük çeken Suriyeli aileye İnegöl Dürr-i Yetim Derneği tarafından yardım edildiği ve çocukların ihtiyaçlarının be dernek tarafından sağlandığı öğrenildi. Derneğin Suriyeli ailelerden sorumlusu Said Gündoğan bir açıklama yaparak Suriye’den ülkemize sığınan ve yardıma ihtiyaç duyan herkese yardım etmeye gayret ettiklerini belirtti. Gündoğan dernek olarak yardımlarımıza devam ediyoruz dedi.

suriyeli mülteci ahırda yaşayan suriyeli nermin hemşo inegöl'de yaşayan suriyeli derr-i yetim derneği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Sinem Koltuk Takımı Serisi Piyasa Sunuldu.
Atlantis Yatak Odası Takımı
Atlantis Yatak Odası Takımı