İNEGÖL

inegöl mobilya fuarı ne zaman

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı 5 nisanda açılıyor. 28.000 metre kare alanı ile yüzlerce firma ile ziyaretçilerini bekliyor.

inegöl mobilya fuarı ne zaman

MODEF yönetim kurulu başkanı Yavuz Uğurdağ “Bu sene 35. Düzenleyeceğimiz mobilya fuarı 5-10 Nisan tarihleri arasında açılacaktır dedi.

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı 5 nisanda açılıyor. 28.000 metre kare alanı ile yüzlerce firma ile ziyaretçilerini bekliyor.

 

 

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Katılımcı Firma Profili

Modern, Klasik, Eskitme ve Modüler Mobilya
Yemek ve Yatak Grupları
Koltuklar, Sandalyeler ve Kanepeler
Bebek ve Genç Odaları
Mobilya Aksesuarları

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Katılımcı Firmaları

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Katılımcı Firmaları

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Katılımcı Firmaları

 

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Adresi
Kemalpaşa Mah. Okullar Cad. No:11  16400 İnegöl / Bursa / TÜRKİYE (Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslararası Fuar Merkezi)


MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı Ulaşım
Hızlı Feribot
Yenikapı (Istanbul) – Yalova (60 dk)
Yenikapı (Istanbul) – Mudanya (Bursa) (75 dk)

Otoyol
Mudanya (Bursa) – İnegöl (Bursa) (70 km)
Yalova – Bursa (68 km) – Bursa-İnegöl (45 km)

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı'nın  Bazı Merkezlere Uzaklık Bilgileri

İnegöl-İstanbul Arası: 260 Km (Yaklaşık 4 Saat)

İnegöl-Ankara Arası: 330 Km (Yaklaşık 4.5 Saat)

İnegöl-İzmir Arası: 387 Km (Yaklaşık 5 Saat)

İnegöl-Antalya Arası: 503 Km (Yaklaşık 7 Saat)

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı için Davetinizi almak için Tıklayın....

 

MODEF 2016 Mobilya Dekorasyon Fuarı'nın düzenlenlendigi ilçemiz inegöl hakkında yardımcı bilgiler

Son yıllarda hızla büyümüş ve yoğun göç almıştır. İnegöl, Bursa'nın güneydoğusunda ve Bursa şehir merkezine (Kestel) 30 km uzaklıktadır. 
Metro hattının Merkez Kestel ilçesine kadar gelmesi ve yeni Büyükşehir Belediyeleri Yasası gereğince Bursa'nın merkez ilçelerinden olmuş bununla birlikte Doğu Bursa'nın en büyük merkezi haline gelmiştir. 
Bursa'ya yaklaşık 25 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.günümüzde büyük bir sanayi kenti olan İnegöl, Türkiye'nin 16. büyük sanayi merkezidir. 
İnegöl OSB (Organize Sanayi Bölgesi) Türkiye'nin birçok ünlü markasını Türk ekonomisine kazandırmıştır. İnegöl Mobilyası; artık dünya çapında bilinen bir marka haline gelmiştir.
Büyükşehir sınırları dışında ise Türkiye'nin nüfus açısından en kalabalık ilçelerinden biri olan İnegöl'ün, 1927'de 12.000 olan nüfusu, 1990'da 71.120'ye, 2000'de 105.959'a, 2007'de 130.448'e çıkmıştır.
2008'de Alanyurt beldesinin mahalle olmasıyla nüfus 159.000 olmuştur. Günümüzde, merkezin nüfusu 236,168 kişidir. Nüfus bakımından Bursa merkez ilçeleri dışında Bursa'nın en kalabalık ilçesidir. 
İnegöl, diğer ilçelerle kıyaslandığında büyükşehir görünümü taşıyan bir kenttir.
Yaklaşık 25 km mesafedeki kuzey komşu ilçesi Yenişehir'de bulunan Bursa havalimanı nedeniyle hava ulaşımı önemli gelişme kaydetmektedir.
Önemli caddeler
İnegöl'ün en gözde caddesi, Eski Garaj olarak bilinen yeni yapılan İnegöl Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nden başlayarak Ahmet Akyollu Caddesi'ni takiben Atatürk Bulvarı ve Heykel'inde bulunduğu Park Caddesi üzerinde Atrium Eğlence Merkezi ve Kültürpark'a kadar devam eden caddedir.
Atatürk Bulvarı üzerinde önemli ticari merkezler bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı (Park Caddesi) dışında kentin diğer önemli caddeleri Ahmet Akyollu Caddesi, Nuri Doğrul Caddesi, Ertuğrulgazi Caddesi ve Osmanbey Caddesidir.
İiçe isminin kökeni
İnegöl halkı arasında şehrin eski isminin bilinmesine rağmen efsaneler dillendirilmektedir. Şehrin eski ismi "Inek Göl" (yabancı dil teleffuzla). Etimolojik değişimler (yani söylene söylene) sonucu İnegöl adını almıştır. Fakat belediye önünde yapılan inşaatların zemin sondajlarında kabuklu su ürünlerinin kalıntıları çıkmaktadır ki, bu isminin kökeninin gölden geldiği hakkında önemli bir kanıttır. Çünkü Yenice kasabası ile İnegöl arasında bataklık olduğu tarihi kayıtlarda mevcut olup, bugün bile bataklı mevkii adında arazi tapuları düzenlenmektedir. Zemin dip suları bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle isminin göl ile ilgili olması kuvvetle muhtemeldir.
Şehrin adının tekfur kızının söylemiş olduğunu iddia edildiği gibi "Ey Ne Göl" ya da "İğne Göl" vs. yakıştırmalar efsanedir. Ancak İnegöl adının Angelacoma'nın bozulmuş söylenişi olduğuna dair iddiaları doğrulayacak bir kaynak (kitabe-mezartaşı vs.) henüz ele geçirilememiştir.

Gezilecek yerler
İnegöl Turizminin temel taşını Oylat Kaplıcaları oluşturur. Oylat kaplıcaları, BURSA Eskişehir karayolu üzerinde Domaniç sapağından girilerek ulaşılır. İnegöl'e 27 km uzaklıkta bulunur. Kaplıca Uludağ'ın kar suları ve civardaki kaynaklardan beslenir. Kaplıcanın suları radyoaktif sıcak sular gurubuna dahildir. Sıcaklığı 40,5 dereceyi bulan suyun Kısırlık, Romatizma, İdrar yolları ve çocuk felcine iyi geldiği biliniyor. Ayrıca oylatta oteller bölgesinin altında mağralar bulunmakta olup duvarları fresklerle ve yazılarla süslüdür.Turizme kazandırılması gerekli yerlerdendir. oylatın girişindeki halk arasında sivri kaya olarak adlandırılan oluşumda görülmesi gereken yerlerden olup eski bir fay hattıdır.Oylat içerisinde Dogal ürünleri bulabileceğiniz köy pazarı bulunmaktadır. Romatizmal ağrılarda kullanılan nnc akıllı krem ürünününde imal yeri oylattır.sivri kaya ile otellerin arasındaki bölgede kömür cürufları ile demir kalıntıları bulunmakta olup tunç devrinden kalma maden ocaklarının olduğu anlaşılmaktadır.

İlçe turizminin diğer önemli parçası yine hemen oylat kaplıcalarının 2 km altında bulunan Oylat Mağarasıdır.(Bursa mağarası diye de bilinir.) Bu mağara 665 metre uzunluğu ile Türkiye'nin 3. büyük mağarasıdır. Mağarada bol miktarda sarkıt, dikit, sütun, duvar ve perde damlataşları bulunur.Bursa mağarası adını halk arasında bu mağaranın Bursa'ya giden gizli bir yol olduğu inanışından alır.

Çitli Maden Suyu: İnegöl ilçesinin 11 km güneydoğusunda Çitli köyündedir. Yan yana üç çeşmeden akan kaynaklardan biri maden suyu olarak şişelenmekteydi, serbest karbondioksitli olan diğeri ise, maden suyu sodası yapımında kullanılmaktaydı. Üçüncüsü ise içimi zor, gazsız ve acı bir sudur. Bikarbonatlı olan bu kaynak suları içme şeklinde sindirim sistemi, karaciğer ve pankreas rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Demir de içeren bu sular, kansızlık ve deri üzerindeki kırışıklıkları gidermeye yaramaktadır. Günümüzde işletilmeyen bu yer çevre halk ve köylüler tarafından kullanılmaktadır. 2007 yılında İnegöl Kaymakamlığının katkısıyla binanın çevresine artezyen (tulumba) yerleştirilmiştir. Bina onarıldığında büyük bir kaynak olarak değer sahibidir.

Kent Müzesi: İlçe halkının gönüllü katılımıyla sağlanan obje bağışları ve yerel yönetimin değerli katkıları ile Türkiye'de bir ilçede açılan ilk kent müzesidir. Tarihi belediye binası orijinal restorasyonu yapılarak müzeye tahsis edilmiştir. Erken dönem Osmanlı tarihinin en özgün külliyelerinden Sadrazam İshak Paşa külliyesinin karşısında yer alması, tarihi Çınarlaraltı bahçesinin manzarasını bütünlemesi ile görülmeye değer bir kültür merkezi haline gelmiştir. Domaniç, Söğüt, Yenişehir ve İznik eksenli kültür turları yapıldığı takdirde en önemli ayak İnegöl Kent Müzesi olacaktır. Çok zengin görsel ve arşiv malzemesi ile bilimsel donanımı sağlam bir tarzda kurgulanmıştır. Şimdiden birçok il ve ilçenin kent müzesi kurma girişimlerinde model alınmağa başlanmıştır.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Sivasspor 21 11
 • 2 Fenerbahçe 20 11
 • 3 Trabzonspor 19 11
 • 4 Alanyaspor 19 11
 • 5 İstanbul Başakşehir 19 11
 • 6 Galatasaray 19 11
 • 7 Yeni Malatyaspor 18 11
 • 8 Beşiktaş 18 11
 • 9 Gaziantep FK 15 11
 • 10 Çaykur Rizespor 14 11
 • 11 Göztepe 13 11
 • 12 Konyaspor 13 11
 • 13 Kasımpaşa 12 11
 • 14 Denizlispor 11 11
 • 15 Antalyaspor 11 11
 • 16 Gençlerbirliği 10 11
 • 17 MKE Ankaragücü 9 11
 • 18 Kayserispor 7 11
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
inegöl
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA